Nevíte jak se rozhodnout ?

Zeptejte se nás ...

Často kladené dotazy

Jak často malovat?

Obecně vydrží malba 4 roky. Obytné prostory stačí vymalovat jednou za tuto dobu. Výjímkou jsou místnosti jako je kuchyň nebo chodba. Ty je vhodnější malovat častěji, nejlépe co 2-3 roky. Schodiště stačí vymalovat jednou za 5let. Veřejné prostory (školy, školky, kulturní zařízení atd.) se musí dle hygienických norem malovat 1x za 2 roky, ikdyž malba vydrží déle. Veřejné jídelny se musí dle hygienických norem malovat 1x za rok.

Proč se má kuchyň malovat častěji než jiné místnosti?

Při vaření vzniká pára, která zanechává mastný povlak na stěnách. Proto malba v kuchyni nemá stejnou životnost jako v jiných prostorách.

Jak často natírat?

Vnitřní nátěry, které jsou vodou ředitelné (akrylové, disperzní a latexové barvy) je vhodné obnovovat po 2-3 letech, ostatní vnitřní nátěry (olejové, syntetické atd.) po 5-6 letech. Venkovní nátěry, které jsou vodou ředitelné by se měly obnovovat 1x za 1-3 roky. Ostatní venkovní nátěry po 2-5 letech podle opotřebení.

Je nutné omezit provoz ordinace (kanceláře apod.) kvůli malování?

Ne. Aby jste nemuseli omezovat provoz ordinace, stačí si domluvit termín malování na víkend či svátek. Během víkendu ordinaci vymalujeme a uklidíme.

Je lepší malovat v zimě nebo v létě?

Spousta lidí si myslí, že v zimě není vhodné malovat, ale opak je pravdou. V zimě jsou místnosti vytápěné, díky tomu stěny lépe schnou. V létě se netopí, proto při chladném počasí mohou stěny schnout pomaleji. Malovat se může celoročně, neovlivní to nijak kvalitu malby.

Proč mi nepřišla odpověď na můj dotaz?

Pravděpodobně jste zapomněl/a uvést e-mail, telefonní číslo, nebo jiný kontakt. Dotaz nám nejspíš přišel, ale my Vám bohužel nemůžeme odpovědět. Vámi zadané údáje nebudeme poskytovat třetí straně.

Pište své dotazy

 

Naše práce

Nátěr stropů Penam Klimentov

Nátěr stropů Penam Klimentov

Aktuálně

Malování kanceláře

Malování učetní firmy(ASTRA)byl použit material od firmy HET

Kontakty

Telefon na malíře rm - malby Kontakt na malíře rm - malby